top of page
רקע-לבאנר-ראשי2.jpg
רקע-לכותרת-מוצרים-מיוחדים.png

בלוג משחקים

בלוג לשעות הפנאי | בלוג חדרי בריחה

משחקים עצמאות 2018 - כל הפעילויות לכל המשפחה ברחבי הארץ


ישראל חוגגת 70 שנות עצמאות

ואתם נהנים ממבחר פעילויות משחקיות ברחבי הארץ:

חידונים, מציאות רבודה, חפש את הסליק, משחקים בלשיים, משחקי בריחה מיוחדים ועוד...

אז במיוחד לחברים שלי, שאוהבים משחקים לפחות כמוני, מצרפת את הפעילויות המגניבות באמת שאפשר לעשות במהלך החג עם כל המשפחה.

בילוי נעים ויום עצמאות שמח!

לילך

משחקים עצמאות 2018 play with lilach

שיחקתם? נהניתם? איזה כיף! אשמח מאוד לקבל את הפידבק שלכם כאן!

דרום

מצפה רביבים ע"ש יוסף וייץ:

מצפה רביבים יהיה פתוח למבקרים ביום העצמאות תשע"ח, 19 באפריל 2018, בין השעות 15:00-10:00. המבקרים יוכלו לצפות בסרטון באורך של 15 דקות, המספר את סיפור המקום ב-74 שנות קיומו, וכן לקבל תדרוך לסיור עצמי באתר כולל מפות וחוברות הדרכה.

חדש!!! Quest Game משחק למשפחות וקבוצות. לילדים: משחק "חפשו את הסליק האבוד" וחדר תחפושות.

מצפה רביבים נוסד בשנת 1943 כחלק מתכנית הקמת 12 תחנות מחקר בנגב לבחינת ההתיישבות בחבל ארץ לא נודע זה. קומץ המתיישבים נאבק בחום הכבד, ביובש, בהעדר מים ובמחסור בפרנסה ורק אמונה בדרך יכלה למכשולים והביאה לכך שארץ הנגב תיכלל בגבולות מדינת ישראל. באתר ניתן לראות בור שנחפר לאגירת מים לפני 2,000 שנה ושימש לבית המגורים של ראשוני המתיישבים עד הקמת הטירה במצפה רביבים, אזור המטוסים והמערה הקטנה המספרים את סיפורו של היישוב במלחמת השחרור, מגדל התצפית וחדר הסכר המספר את סיפור המים.

הזמנות מראש בטלפון: 050-8996886, 08-6562638

דוא"ל: mitzpe.revivim@gmail.com

הסרטון באדיבות מצפה רביבים. הפעילות בחסות המועצה לשימור אתרים.

מתחם הקטר 70414 בבאר שבע:

מתחם יפיפה שקם על תילה של תחנת הרכבת התורכית של שנת 1915. בשנים האחרונות מתחם הרכבת התורכית עבר תהליך חידוש ופיתוח, וכיום מהווה מתחם תרבות, בילוי, פנאי ומורשת ייחודי בבאר-שבע.

ביום העצמאות ה70 למדינת ישראל יתקיימו במתחם סיורים מודרכים בכל שעה עגולה (בתיאום מראש בלבד) בין אטרקציות האתר, מתחם בועות סבון ססגוני, *מתחם סדנאות יצירה שונות: פלסטלינה, צורות בגבס, יצירה וצביעה ועוד, **קווסט חוויתי ברחבי המתחם - משחק בלשי למשפחות. באתר: מיני מוזיאון אינטראקטיבי, קרון הטרקלין- מסע בין סיפורים וזמנים, קטר קיטור מקורי, קרון סדנאות ותערוכה לתולדות בארש שבע..

*פעילות הסדנאות הינה בתשלום

**ערכת הקווסט המשפחתית תימכר במחיר סמלי.

שעות פעילות 17:00-9:00. סיור אחרון בשעה 16:00

סיור מודרך כל שעה עגולה בתיאום מראש בלבד.

להרשמה בטלפון: 08-6234613 שלוחה 2 או בדוא"ל rsv@katar70414.org.il

הסרטון מתוך כתבה בערוץ 1 "קטר 70414". הפעילות בחסות המועצה לשימור אתרים.

ירושלים והסביבה

מוזיאון חצר הישוב הישן:

תיאטרון חי: "בלוז לכחולי המדים" (מחווה לתערוכה "בלוז לכחולי המדים") על שוטרים וגנבים בירושלים שבין החומות לפני מלחמת העצמאות. על שודדים, גנבים ונוכלים מקומיים בירושלים של פעם. מי גנב את כבוד הרב מגג ביתו? סרג'נט ווטרס מפריד בין כורדים ואורפלים ועושה שלום באמצעות הקובה המסורתית, והשוטר התורכי איזמיר בקשיש מבצע תשאול וחושד בכל דבר שזז....

סיורים מודרכים בתערוכות (בכל שעה עגולה). משחק אינטראקטיבי לכל המשפחה- "על שוטרים וגנבים" – תעלומה בלשית בחצר אור החיים: לאן נעלם צרור הכסף של שמחה רפאל?

שעות פעילות: 10:00-15:00. טלפון: 02-6276319, 052-4002478

אתר המוזיאון: http://oymuseum.datinet.co.il.

דף המוזיאון בפייסבוק: http://https://www.facebook.com/oyc.museum.

כתובת: רח' אור החיים 6, הרובע היהודי. הכניסה ללא תשלום בחסות עיריית ירושלים והמועצה לשימור אתרי מורשת בישראל.

בלוז לכחולי המדים play with lilach

בלוז לכחולי המדים. התמונה באדיבות מוזיאון חצר הישוב הישן. הפעילות בחסות המועצה לשימור אתרים.

מוזיאון אסירי המחתרות בירושלים:

בואו להכיר את הסיפורים והאנשים מאחורי הסורגים!

המוזיאון מתאר באמצעות סיפורם הייחודי של אסירי המחתרות את מאבק היישוב להקמת המדינה. במסגרת הפעילות ביום העצמאות יתקיימו סיורים מודרכים בליווי שחקנים כל חצי שעה בין השעות 10:00 ל-16:00 במהלכם תפגשו את מנהל הכלא, תבקרו בבית הכנסת, בחדר הבריחה ובגרדום.

יתקיימו גם סדנאות יצירה לילדים ומשחקי משימות משפחתיים "מסתורין במסדרונות הכלא" ו"מגלי העבר במגרש הרוסים".

הכניסה והסיורים ללא תשלום, הסדנאות והמשחקים בתשלום.

כתובת: משעול הגבורה 1, מגרש הרוסים, בסמוך לקריית העירייה (כיכר ספרא).

שעות פתיחה 09:00- 17:00 . טל': 02-6233166, דוא"ל: Hamachtarot_Jerusalem@mod.gov.il

חזית המוזיאון מבעד לגדרות התיל. צילום: משה כהן. התמונה באדיבות מוזיאון אסירי המחתרות ירושלים. הפעילות בחסות המועצה לשימור אתרים.

טיול משפחות בעקבות הקמת המדינה

טיול משפחות בירושלים ליום העצמאות play with lilach

התמונה באדיבות אתר Funzing.

סיור חגיגי במיוחד שייקח אתכם אחורה בזמן בעקבות סיפורי הפלמ"ח בדרך לירושלים. אתם מוזמנים לטייל את הארץ, לשמוע על לוחמים, גבורה ורעות, ולגלות שגיל זה רק מספר!

הסיור יתחיל באנדרטת אלכסנדרוני בה תשמעו את הסיפור המדהים והלא מוכר על קרבות צומת לטרון, תמשיכו במסלול הליכה קצר בהר אדר אל פינה נסתרת ובה תכירו סיפור מרגש על גבורה מסוג אחר, תגיעו אל תצפית עוצרת נשימה בדרך לירושלים ותסיימו בבית עלמין יחיד במינו המוקדש ללוחמי הפלמ"ח, בו תשמעו את סיפוריהם של ג'וני, פוזה, ברל'ה וג'ימי - תכירו את גבורתם , את הרעות, הקורבן ואת הנס.

משך זמן הסיור הינו כ-4 שעות. הסיור על בסיס מכוניות פרטיות וכולל 3-4 אתרים הסיור יכלול קטע הליכה קצר, בדרגת קושי קלה של כ-400 מ' לכל כיוון.

תל אביב והמרכז

מוזיאון לח"י ע"ש אברהם שטרן:

מוזיאון לח"י מזמין אתכם לחגוג ביחד את עצמאות ישראל, לגעת בעבר באמצעות מגוון פעילויות מרתקות וחוויות לכל המשפחה: חיפוש בסליקים, מילוי יומן מבצעים, תשבצים, חידות, כתבי חידה, הקרנת סרטים ברצף לאורך כל היום והדרכות מלאות. מוזיאון לח"י ממוקם בשכונת פלורנטין הצבעונית והמיוחדת, בבית ההיסטורי שבו נתפס ונרצח אברהם שטרן, 'יאיר', מפקד ומייסד מחתרת לח"י. התצוגה מספרת על חייו של אברהם שטרן ועל המחתרת שייסד, אשר לחמה לגירוש הבריטים ולהקמת מדינה חופשית בארץ-ישראל. במהלך יום העצמאות ייצאו סיורים מודרכים. בשעה 13:00 יתקיים חידון "טריוויה עצמאות": תחרות נושאת פרסים בין משפחות בנושא הקמת המדינה והמחתרות.

שעות פתיחה: 16:00-9:00. יש לתאם מראש את ההדרכה וההשתתפות בחידון.

טלפון: 03-6820288 , דוא"ל: lehi_museum@mod.gov.il, רח' שטרן 8, תל אביב

מוזיאון לח"י ע"ש אברהם שטרן play with lilach

התמונה באדיבות מוזיאון לח"י ע"ש אברהם שטרן. הפעילות בחסות המועצה לשימור אתרים.

מוזיאון העיר נתניה - המרכז לתולדות נתניה:

המוזיאון נמצא במבנה שהוקם כבית מלאכה לאריגה לנערות עיוורות. בית המלאכה – "בית אורה" פתח את שעריו בשנת 1958 ופעל עד ראשית שנות ה- 90. במוזיאון תצוגת קבע על תולדות העיר נתניה – מחזון למציאות. התצוגה מספרת על תולדות העיר, על חזונם של מייסדיה שהקימו מושבת פרדסים בחולות השרון אך כבר בראשית הקמתה ראו בחזונם עיר קיט - ריביירה.

המוזיאון יהיה פתוח לביקורים בין השעות 9-14.00 .סיורים מודרכים יתקיימו כל שעה עגולה. לכל המשפחה-חידון אינטראקטיבי חווייתי מאתגר ברחבי המוזאון

לפרטים: 098840020, Museum.netanya@gmail.com

מוזיאון נתניה play with lilach

התמונה באדיבות המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל. הפעילות בחסות המועצה לשימור אתרים.

מומלץ! אדום ולבן: משחק בילוש מטורף עם אוכל ושתייה ללא הגבלה

התמונה באדיבות אתר Funzing.

אתם מוזמנים לקחת חלק בחוויה חד פעמית בה אתם החשודים והחוקרים במרכזה של תעלומה שתיקח אתכם לעולמות חדשים!

כמובן שאת התעלומה אי אפשר לפתור ללא נשנושים שווים כמו:

- אוכל ישראלי אסלי: חומוס, צ'יפס סלט

- שתייה קטלנית חופשית : אלכוהול ושתייה כיד המלך

- חידה שתגרום לכם לתהות אם אתם באמת מי שאתם חושבים?

החוויה תימשך כ-3 שעות ובנוסף לכיבוד קל וקטלני, ומשקאות ללא הגבלה, כל אחד יקבל

דמות משלו, תחפושת מלאה, אביזרים שיסגרו לכם את הפינה, רמזים שסייעו לכם לפתור את החידה והמון המון הפתעות ופיתולים בעלילה.

כדי למצוא את הרוצח תאלצו לחלץ מפושעים אכזריים מידע ולהצליבו בחוכמה מול ראיות שיתגלו בזירה. אז תתכוננו להפעיל את התאים האפורים, כישורי המשחק ויכולות הבילוש שלכם - כי רק כך תוכלו להציל את עורכם!

מס' המקומות מוגבל - מהרו והרשמו עכשיו במחיר מיוחד.

המשחק מותנה במינימום משתתפים אז חבל להתעכב, כי המתים לא מחכים...

לתשומת לבכם: הפעילות במקום סגור וההצטרפות אפשרית מגיל 18 ומעלה.

צפון

בית זינאתי – מורשת יהודי פקיעין:

נשיאה השני של מדינת ישראל יצחק בן צבי בביקורו הראשון בפקיעין משנת 1922 מגלה את קהילת היהודים וכותב עליהם :"כאגדת קדומים וכבת קול העולה מנבכי הדורות צלצלה באוזנינו הידיעה על דבר שיירי הפלאחים היהודים אשר נשארו מימי קדם בכפר עתיק זה ,פקיעין אינה מעבר להרי כוש כי אם בקרבנו, בארץ ישראל"

מאז אותו מפגש מרגש בין יצחק בן צבי לבין קהילת יהודי פקיעין לקח על עצמו יצחק בן צבי ,מי שהיה לימים נשיאה השני של מדינת ישראל לחקור את מורשת היהודים בפקיעין והפכם לסמל עבורנו,סמל לאותה גחלת שלא כבתה גם בימי גלות היהודים מארצם.

נשמח לארח אתכם לביקור מורשת מרגש שלא ישכח במרכז המבקרים בית זינאתי-פקיעין.

"הציונות בעקבות שומרי הגחלת היהודית בפקיעין": פעילות מיוחדת לכבוד שנת השבעים למדינת ישראל הכוללת משחק ניווט סלולארי בין אתרי פקיעין העתיקה.. ביקור באתר המורשת בית זינאתי בעקבות הנשיא יצחק בן צבי ושטר ה100... מיצגים מרגשים אודות סיפורה של קהילת יהודי פקיעין ומרגלית זינאתי שומרת הגחלת . בהרשמה מראש.

לפרטים והזמנות: 04-9997197, beitzinati@gmail.com

משחק ניווט סלולרי בפקיעין play with lilach

משחק ניווט סלולרי בפקיעין. התמונה באדיבות בית זינאתי. הפעילות בחסות המועצה לשימור אתרים.

מערת הפלמ"ח:

בשנת 1941 כאשר הוחלט על הקמת הפלמ"ח, הפכה המערה לבסיס האימונים למחלקות המיוחדות של הפלמ"ח. כאן נאספו הלוחמים של מחלקת המסתערבים שפעלה בהסתר במדינות ערב השכנות, פה התאמנה המחלקה הגרמנית שחייליה נועדו להיטמע בקרב היחידות הגרמניות שלחמו במדבר המערבי בימי מלחמת העולם השנייה, ופה נועדו מפקדי הפלמ"ח לקראת יציאה לפעולות נועזות. באתר מוצג סרט מרגש על התקופה, תצוגת כלי נשק וציוד ששימשו בסתר את הלוחמים. עוד במקום פארק אתגרי חדש הפועל לפי הקוד האתי של הפלמח. באתר גם "שביל החידות" ביער, מלווה במדריך. הדרכות במערה מותאמות לכל המשפחה ויוצאות כל שעה עגולה החל מ-10:00 עד 15:00. השנה נוסף באתר "פארק בריחה" עם סיפור המסגרת של ליל הגשרים.

טלפון: 04-9898946, 052-4471109 , דוא"ל: yesha@mh.org.il

פארק בריחה במערת הפלמח. play with lilach

פארק בריחה במערת הפלמ"ח. התמונה באדיבות מערת הפלמ"ח. הפעילות בחסות המועצה לשימור אתרים.

מוזיאון "החאן" חדרה:

הח'אן ההיסטורי הינו אתר מורשת לאומי המציג את תולדותיה של חדרה משנת הקמתה כמושבה (1891) ועד הפיכתה לעיר (1952). מבנה הח'אן נרכש בשנת 1891 עם אדמות חדרה, על ידי ארבע אגודות מיישבות של חובבי ציון ממזרח אירופה. מבנה הכורכר המרשים, אשר הוקם באמצע המאה התשע עשרה שימש במקורו בית חווה חקלאית עות'מאנית. שש שנים שימש המבנה למגורים זמניים לראשוני חדרה, תוך התמודדות עם השלטון התורכי, תנאי סביבה קשים ובעיקר, עם מחלת המלריה.

באתר: מעשרים ושישה חדרי המבנים המקוריים נותרו כיום אחד עשר בלבד, והם משמשים לתערוכות קבע מרתקות המציגות את תולדותיה של חדרה - ממושבה לעיר, לארכיון ההיסטורי של העיר, לספרייה ולפעילות התרבותית והחינוכית של המוזיאון.

חדש במוזיאון: מציאות רבודה במוזיאון - בעקבות אוצר ה"חאן"

מסע בזמן בעקבות אוצר ה"חאן" באמצעות מציאות רבודה. חוויה אינטראקטיבית חדשנית לכל המשפחה. במהלך הפעילות כל משפחה תקבל אייפד באמצעותו יעברו המשתתפים מסע בו ייקחו חלק פעיל ומהנה בסיפור ההיסטורי של חדרה.

רישום והזמנות: 04-6324562 , 04-6322330

הסרטון באדיבות מוזיאון החא"ן חדרה. הפעילות בחסות המועצה לשימור אתרים.

עצמאות בעמק - סיור ופיקניק ביום העצמאות

יום העצמאות ה- 70 למדינת ישראל, אין כמו לחגוג את יום ההולדת של המדינה בשטחים הירוקים והפורחים שלה. כשהשמש זורחת והפריחה בשיאה אתם מוזמנים לשמוע את הסיפורים המרתקים ולקנח בפיקניק קליל.

במהלך הסיור תצאו בעקבות שבילי לוחמים וחולמים בעמק הכי ירוק במדינה. תטיילו לאורכו של שביל אוהד זך שנפל בעת מילוי תפקידו הסובב את נופי נחל ציפורי והסביבה. לאחר מכן תעלו לגבעות זייד בעקבות איש השומר האגדי אלכסנדר זייד שנפל בשומרו על אדמות האזור ומשם תמשיכו לעבר רכבת העמק, שם תוכלו לטייל בין הקרונות והקטרים המשוחזרים עד למעין הקסום לטבילה קצרה. בסיום הסיור נשב לפיקניק עצמאות בפארק.

- במקום ייפרסו מחצלות, שתיה חמה וקלה ונישנושים וכל אחד יביא ממבחר מאכליו וכולם ישבו יחד.

- הטיול מיועד לכל המשפחה בדרגת קושי קלה..

- הטיול ברכבים פרטיים ובהגעה עצמית.

סיור ופיקניק בעמק יזראל play with lilach

התמונה באדיבות אתר Funzing.

***הידעתם?***

פוסט זה הוא חלק מבלוג הופ מיוחד וחגיגי לרגל יום העצמאות.

מה זה בלוג הופ אתם שואלים?

בוחרים נושא (יום העצמאות במקרה שלנו) וכל בלוגרית מציגה אותו מזוית מבטה.

הפעם משתתפות בבלוג הופ הבלוגריות המוכשרות גלית קידר, רחל ארליך וטלי פז:

גלית מהבלוג "שעמום הוא בחירה" הכינה פעילות מקסימה לילדים ליום העצמאות, שניה אחת לפני שהם מתחילים במשפטי ה"משעמם לי" :-) קליק כאן לפעילות המקסימה.

רחל מהבלוג "אירועים מחוננים" כתבה על הישיבה הגורלית של חברי מועצת העם ב – 12 במאי 1948 בה הוחלט סופית שכן הולכים להקים מדינה, כל זאת בעזרת ערכת משחק תפקידים ודיון היסטורי על הרגעים המותחים שלפני הכרזת העצמאות. קליק כאן לחוויה מדהימה ומומלצת!

וטלי מהבלוג "הכל זהב" מציעה לכם איך לשדרג בקלות את האירוח של יום העצמאות גם עם כלים חד פעמיים. קליק כאן לעיצוב המהמם!

אשמח מאוד לקבל מכם פידבקים! מוזמנים לכתוב לי כאן למטה או בהודעה פרטית כאן.

בילוי נעים ויום עצמאות שמח למדינת ישראל!

לילך

Comments


bottom of page