top of page
רקע-לבאנר-ראשי2.jpg
רקע-לכותרת-מוצרים-מיוחדים.png

בלוג משחקים

בלוג לשעות הפנאי | בלוג חדרי בריחה

המשחק שאני הכי אוהבת!

אתם בטח כבר יודעים שאל עולם המשחקים נחשפתי דרך בעלי היקר אוהד, ואם עדיין לא קראתם איך זה קרה, מוזמנים להציץ כבר עכשיו כאן.

חברים ואנשים שמגיעים לבלוג שואלים אותי כל הזמן – מה המשחק שאת הכי אוהבת? אז לרגל פברואר וחגיגות הוואלנטיין דיי, יום האהבה הבינלאומי, החלטתי לגלות אחת ולתמיד – מה אני אוהבת לשחק!

אגב, בשנה שעברה בוואלנטיין המלצתי על משחקי לוח המתאימים לזוגות.

אז התשובה שלי היא דיפלומטית מאוד – תלוי. תלוי עם מי. תלוי באיזה שעה. תלוי עד כמה אני עייפה (בכל זאת יש לי תינוקי מתוק בבית).

ויש עוד אלמנט שמשפיע. מה שיחקתי לאחרונה ולאיזה משחקים אני מתגעגעת.

בקיצור – אני אוהבת לשחק גם משחקים קצרים, גם משחקים ארוכים יותר (בדר"כ עד שעתיים, יש גבול לסבלנות שלי ;-) ), גם משחקים לשני שחקנים, גם משחקים מרובי שחקנים (פוסט בנושא יפורסם בקרוב), וגם וגם וגם :-)

אז הנה רשימת משחקים קצרה, שעונה על השאלה בנקודת הזמן הנוכחית. אם תשאלו אותי בעוד שבוע, היא בטוח תראה אחרת:

משחק קצר לשני שחקנים – שמיכת טלאים

משחק קצר שעבר לאחרונה תרגום לשפה העברית. המשחק מתאים לשני שחקנים בלבד. אם יצא לכם לקרוא את הביקורת על המשחק Cottage Garden החביב עלי, הוא הומצא בעקבות הצלחתו של שמיכת טלאים (Patch Work).

איך משחקים?

לכל שחקן יש לוח אישי (שמיכה אישית) שאותו הוא ממלא באמצעות חלקי הפאזל = טלאי בד.

בכל תור יש 2 אפשרויות: הראשונה, להתקדם בלוח המרכזי עד מעבר לשחקן היריב ולקבל כפתורים (=כסף) כמספר הצעדים. האפשרות השנייה היא לרכוש באמצעות הכפתורים שיש לך את אחד משלושת חלקי הפאזל הבאים בתור, למלא באמצעותו את הלוח האישי ולהתקדם לפי מספר הצעדים המופיעים על גבי החלק.

המנצח הוא מי שיצליח להשיג את מירב הכפתורים (נקודות) על ידי מילוי הלוח האישי (חלקים ריקים בשמיכה מורידים נקודות).

מה אני אוהבת במשחק?

משחק קצר, כ-30 דקות, מתאים לשני שחקנים בלבד. חוקים מאוד פשוטים כך שקל גם להסביר וגם לשחק לשחקנים לא מנוסים. תימה קלילה ולא מכבידה, השימוש בחלקי הפאזל הופך את המשחק כמעט לאבסטרקטי.

משחק ל-4 שחקנים ומעלה – Codenames

כבר המלצתי לכם על המשחק המצויין שגם הוא תורגם לאחרונה לעברית "שם קוד".

משחק חברתי קליל שתמיד מצליח!

codenames שם קוד משחק playwithlilach.com

איך משחקים?

מסדרים על השולחן 25 מילים (בגרסה העברית והאנגלית. בגרסת התמונות פריסת הקלפים מעט שונה) ומתחלקים ל-2 קבוצות.

כל ראש קבוצה "המנהיג" צריך להעביר לקבוצה שלו את המילים הרלוונטיות באמצעות שימוש במילה אחת (שאינה מופיעה על גבי הקלפים הפזורים על השולחן) ובאמצעות מספר. המספר מתייחס לכמות הקלפים הרלוונטיים המופיעים על השולחן. על הקבוצה להחליט יחד לאיזה מילים התכוון המנהיג ולהציע עליהם. במידה וצדקו – יוכלו להתקדם ולנחש מילים נוספות. במידה וטעו – התור עובר לקבוצה הבאה.

הקבוצה הראשונה שמצליחה לזהות את המילים שלה היא המנצחת.

מה אני אוהבת במשחק?

משחק קליל עם מעט חוקים, מתאים לקבוצה גדולה של שחקנים, עובד על אסוציאציות ולכן מתאים למבוגרים וגם למשפחות.

כאמור, למשחק יש כמה גרסאות, בארץ ניתן למצוא את הגרסה העברית. באתר אמזון תוכלו להזמין את גרסת התמונות, הגרסה באנגלית, גרסת המבוגרים, גרסה לשני שחקנים, גרסת דיסני או גרסת מארוול.

משחק ארוך – Viticulture

ברוכים הבאים לטוסקנה! כל שחקן חולם להיות בעלים של יקב אמיתי ומצליח. כבעל יקב, עליך לדאוג שהעובדים שלך יבצעו את הפעולות ההכרחיות במהלך השנה – לשתול גפנים בקיץ, לבקבק בקבוקים בחורף וכו'. מטרת המשחק היא להיות השחקן הראשון שמשיג 20 נקודות ניצחון.

viticulture board game playwithlilach.com

איך משחקים?

המשחק בנוי על טכניקות של ניהול משאבים אישיים והשמת עובדים, כלומר לכל שחקן יש מספר "עובדים" בכרם אשר יכולים לבצע עבורם את הפעולות שהשחקן בוחר. למשל אם יש לך 3 עובדים, תוכל לשים אחד על סיור בכרם, אחד על שתילת גפנים ואחד על הכנת בקבוקים.

מה אני אוהבת במשחק?

כמובן שאת התימה הכייפית של המשחק – לשתול גפנים, לבצור, לבקבק בקבוקים, למכור יין ואפילו לערוך סיור בכרם למבקרים. מגניב, נכון?

המשחק המשלב אסטרטגיה (עליך לתכנן כבר בתחילת השנה איזה פעולות תרצה ותוכל לבצע) בתימה מהנה.

אגב, למשחק יצאה הרחבה בשם Tuscany אשר מוסיפה אלמנטים ואפשרויות במהלך השנה (וכמובן מוסיפה כיף גדול).

משחק ארוך מאוד – Terraforming Mars

למה בחרתי בו? כי אני מתגעגעת לשבת למשך שלוש שעות על משחק שהוא מותח מהשנייה שמסדרים את הלוח ועד לסיכום הנקודות. הפעם האחרונה ששיחקנו בו הייתה לפני כשנה ולא מזמן ראיתי המלצה על חלק שאפשר לרכוש ועוזר לסדר את הלוח האישי בצורה מגניבה, מה שהזכיר לי כמה זמן לא ביקרתי במאדים ;-) .

terraforming mars playwithlilach.com

Terraforming Mars עוסק ביישוב מאדים – כל שחקן הוא בעלים של תאגידי ענק המעוניינים ליישב את מאדים ועליו להתאים את מאדים להתיישבות אנשים: להעלות את הטמפרטורה, את רמת החמצן ולדאוג שהמים יכסו את האוקיינוס עד לסביבת המגורים. את הפעולות מבצעים באמצעות משאבים שאוספים/מייצרים (למשל פלדה, טיטניום, צמחים וחום). במהלך המשחק מתחרים מול התאגידים האחרים על אריחים במאדים – אריחי העיר שלך, אריחי אוקיינוס, אריחי צמחים. יש אלמנטים ופעולות נוספות שאפשר לבצע לאורך המשחק ויש בו המון המון אסטרטגיה ותכנון.

המשחק מורכב יחסית וארוך, ומאוד לא אופייני לי לאהוב משחקים מהסוג הזה... אבל יש בו קסם ששובה אותי. וגם הגעגוע :-)

אגב, פוסט זה נכתב בעקבות "בלוג הופ" בנושא "אהבה" בקבוצת בלוגרים שאני חברה בה.

מה זה בלוג הופ? בוחרים נושא אחד, במקרה שלנו "אהבה", וכל 26 הבלוגרים המשתתפים בפעילות מפנים להמשך קריאה של הבלוג הבא. אז... הופ מוזמנים לקפוץ לבלוג הבא של קרן אורן מהבלוג "עיצוב פנים מבריא".

יום אהבה שמח,

ליל

Comments


bottom of page