top of page
רקע-לבאנר-ראשי2.jpg
רקע-לכותרת-מוצרים-מיוחדים.png

בלוג משחקים

בלוג לשעות הפנאי | בלוג חדרי בריחה

השראה לכתיבת חידות לחדר בריחה בבית DIY

ביום שישי בבוקר יצאתי עם קבוצת בלוגרים לסיור גרפיטי של חברת BE Tel Aviv בשכונת פלורנטין. כתל אביבית לשעבר במשך 12 שנים, אני מודה שלא הכרתי את סצנת הגרפיטי בעיר, ונחשפתי לאומנות בועטת שמעבירה מסר. חוויה מרתקת ומעניינת!ושוב, כמו לפני שיצאתי לסיור באשדוד, תהיתי על מה אני אכתוב... אך ההשראה הפתיעה אותי במהלך הסיור.

לכל אורך הסיור הרגשתי שהאומנות אופפת אותנו ומעמיסה אותנו בפרטים ובמידע. אנחנו צריכים להתמקד ולנסות להבין "למה התכוון המשורר", לסנן את מה שנחוץ ורלוונטי. באופן מפתיע, הרגשתי שאני מגלה את רחובות פלורנטין כחלק מכתב חידה ענק שרק רוצה להתגלות! כל גרפיטי מכיל פרטים רבים שמרגישים כמו חידה, אם מחברים אותן יחדיו אולי נמצא את התשובה?

בקיצור, החלטתי להכניס אתכם קצת לראש שלי, איך אני כותבת חידות לחדרי בריחה בבית DIY שזה סוג של חדר בריחה נייד... (אם יש לכם אירוע חשוב בקרוב מוזמנים לקרוא על "חדר בריחה אישי"):

חידה מסוג "קוד מסתתר בתמונה"

מצליחים לזהות מה מסתתר בבליל הקשקושים הזה?

קוד מסתתר - סוגי חידות לחדר בריחה play with lilach

אם תשימו לב, תוכלו לזהות 3 סימנים שונים במרכז התמונה (חצי משולש, 3 ושוב חצי משולש).

כמובן שהציור אינו מוגדר כחידה ולכן הוא אינו כזה, אבל תוכלו לקחת השראה מהתמונה הזו, להבין את הרעיון ולהפוך אותו לחידה משלכם. בחידה מסוג זה נחביא בתמונה תווים שונים שיהוו רמז או קוד לחידה שלנו לחדר הבריחה.חידה מסוג "מה יוצא הדופן"?

את עמודי הרחוב הללו תמצאו בכל רחבי השכונה, אבל היו גם כמה עמודים מיוחדים שעשו לי חיוך בלב.

מה יוצא דופן - חידות לחדר בריחה play with lilach

איך לקחת את עמודי הרחוב המצחיקים האלה ולהפוך אותם לחידה?

כמובן שלא צריך "עמודי רחוב", אלא פריט כלשהו שיופיע בחדר מספר פעמים, למשל 3 פעמים. בנוסף, פעם אחת הפריט צריך להופיע בצורה יוצאת דופן. כאשר פריט אחד שונה משאר הפריטים, מבינים שצריך להתייחס אליו והוא בעצם "החידה". אפשר לכתוב עליו רמז או קוד או "להלביש" אותו בדמות חפץ אחר, וזה הרמז שצריך להבין.

מה שיפה בסוג החידה הזה הוא שאפשר להתאים אותו לכל עולם תוכן שאנחנו מעוניינים. הפריט יכול להיות ספר, תמונה, כוס, גביע, דגל או כל חפץ אחר.חידה מסוג "הוראות הפעלה"

בחידות מסוג "הוראות הפעלה" אנחנו בעצם מבינים שיש תהליך שעלינו לעבור בסדר מסויים. אם נבצע את הפעולות לא בסדר הנכון, לא נצליח לפתור את החידה.

סוגי חידות לחדר בריחה ביתי play with lilach

בגרפיטי כאן אנחנו רואים שיש שימוש במספר כלים - מזמרה, מפתח שוודי, כותש שום ועוד...

אם נעצב חידה מסוג זה, נוכל לקחת השראה מהתמונה הזו, ובעצם להגדיר את סדר הפעולות הנכון והשימוש בכלים הנכונים שיביאו לתוצאה הרצויה.

אם לוקחים את סוג החידה הזה לעולם התוכן של חדרי הבריחה האישיים, אפשר להגדיר סדר פעולות לביצוע משימה מסויימת. למשל בדוגמא המצורפת (הלקוחה מתוך "מיני חדר בריחה במתנה לחנוכה - נס פך השמן") , אם עוקבים אחר ההוראות ומסמנים לפי הסדר הנכון את האיורים (בחדר הבריחה מופיע ההסבר המלא - עליכם לסמן לפי הסדר "צבר, עין, אש, דג, שמש, עלה") נגלה את הספרה 5.

מיני חדר בריחה לחנוכה במתנה play with lilachחידה מסוג "ספירה"

אחת החידות הקלות והאהובות עלי היא חידת ספירה, עליכם לספור ולכמת את מספר הפעמים שאלמנט מסויים מופיע בחדר. זה יכול להיות לספור כמה פעמים מופיע הצבע הכחול בתמונה, או כמה פעמים יופיע הסימן בייגל'ה בתמונה.

סוגי חידות לחדר בריחה ביתי play with lilach

איך מעצבים את החידה? ליד המנעול מסמנים את הסימן שעליהם לפתור, למשל נקודה בצבע כחול או סימן של בייגל'ה.אני מקווה שנהניתם לקרוא קצת על ההשראה שקיבלתי מהסיור לכתיבת חידות לחדרי בריחה אישיים.

מצרפת לכם עוד קצת תמונות מהסיור.

השראה לחידות חדר בריחה play with lilach

אשמח לדעת מה החידות שעולות לכם בראש כשאתם רואים את הגרפיטי? :-)תהנו לשחק,

לילך

1 comentario


Invitado
04 oct 2021

גדול


Me gusta
bottom of page