פוסטים אחרונים
Please reload

ארכיון
Please reload

Recent Posts

משחקי לוח למבוגרים שעושים חשק להמשיך לשחק

November 29, 2018

 

 

בשנים האחרונות אני מגלגלת לי בראש את המשחקים שאני אוהבת לשחק, מה גורם לי לרצות לשחק בהם שוב ושוב. ואני מגלה שיש מכניקות משחק שאני אוהבת והן אלו שגורמות לי להמשיך לשחק באותם המשחקים עוד ועוד. כמובן שבכל משחק יש כמה סוגי מכניקות שמשלבים ביניהן.

 

 

 

דוגמא למכניקה שאני ממממממש אוהבת היא מטרה סודית - לכל שחקן יש מטרה שונה שעליו להשיג על מנת לנצח/להשיג ניקוד. המכניקה הזו עובדת מצווין במשחק הרכבות המקסים (שמתאים למבוגרים וגם לכל המשפחה, מגיל 8 ומעלה, יש גם גרסת ג'וניור לילדים) - Ticket To Ride. הגרסה האהובה עלי של המשחק היא אירופה.

 

 

 

 

 

 

 

במשחק זה כל שחקן בונה את מסילת הרכבת הארוכה ביותר ויקבל על כך את מירב הנקודות. בנוסף, כל שחקן מקבל קלפי משימה סודיים, עליהם יש יעדים אישיים. אם יצליח להשלים מסלולי רכבת בין הנקודות (היעדים) שמופיעים בקלפים האישיים שלו - יזכה בנקודות נוספות.

 

קרדיט תמונה: אתר Pixabay

 

 

בקיצור, לאישה תחרותית שכמוני, "המטרה הסודית" מוסיפה המון פלפל ואדרנלין לכל אורך המשחק (האם אצליח להשיג עוד קלפים סודיים, האם אצליח לחסום את השחקנים היריבים...).
 

 

 

 

 

מכניקות נוספות שעובדות לי מעולה הן איסוף קלפים ויצירת סטים Card drafting & Set collection. על שתי המכניקות האלה מתבסס אחד המשחקים האהובים עלי - ספלנדור.

קרדיט תמונה: Henk Rolleman @ BoardGameGeek
 

 

במשחק זה, המתאים ל-2-4 שחקנים, כל שחקן הוא יהלומן אשר צריך להשיג את מירב אבני החן שיתנו לו את כמות הנקודות הגבוהה ביותר.

 

 

 

 

 

לאחרונה יצא לי לשחק גם את ההרחבה למשחק, אשר משדרגת אותו בעיני מאוד. משחק ההרחבה כולל 3 הרחבות שונות אשר הופכות את ספלנדור ממשחק "ביצוע פעולות טכניות אסטרטגיות שחוזרות על עצמן" למשחק עם מגוון אסטרטגיות להשגת המטרה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אגב, כתבתי בהרחבה על המשחק ספנדור (איך משחקים, תקציר חוקי המשחק) גם בהמלצות למשחקי זוגות ליום האהבה, מוזמנים לקרוא.

 

 

 

 

גם משחקי לוח המשתמשים במכניקה של "סידור אריחים" הם משחקים אהובים עלי, מהסיבה הכי "פושטית" שיש - השימוש באריחים עבים ומעוצבים מעניין יותר ומושך יותר מאשר קלפים ;-) 
אבל כמובן שאם אין אסטרטגיה וחשיבה מאחורי העניין, אני פחות אהנה...

קרדיט תמונה: Henk Rolleman @ BoardGameGeek
 

 

המשחק קינגדומינו והגרסה החדשה קווינדומינו עונים בדיוק על ההגדרה הזו. אלו משחקים המתאים ל-2 שחקנים, גילאי 8 ומעלה. בעיני אלו משחקי זוגות קלאסיים - מצד אחד אסטרטגי ומצד שני לא כבד מדי.

 

 

כמלכים, המטרה של כל שחקן היא לבנות את הממלכה המרשימה ביותר, באמצעות הנחת האריחים חכמה ואסטרטגית שתניב לכם יותר נכסים, וכמובן יותר נקודות בסיום המשחק.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אגב, אם אתם מתעניינים בעוד משחקי לוח למבוגרים, מוזמנים לקרוא מה שיחקנו ביום משחקי הלוח הבינלאומי, מוזמנים לקרוא כאן.

ואם מתחשק לכם "לצאת מהקופסא" מוזמנים לשחק משחקי "רצח בארוחת ערב".

 

 

 

 

מקווה שלמדתם קצת מהפוסט שלי :)

 

 

תהנו לשחק,

לילך

 

Please reload

  • Pinterest - Play With Lilach
  • Instagram - Play With Lilach
  • Facebook - Play With Lilach

© כל הזכויות שמורות ללילך פינצ'בסקי סימיאן. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב מלילך פינצ'בסקי סימיאן.