top of page
רקע-לבאנר-ראשי2.jpg
רקע-לכותרת-מוצרים-מיוחדים.png

בלוג משחקים

בלוג לשעות הפנאי | בלוג חדרי בריחה

המלצה + הנחה לחדר בריחה במרכז: מכון X51

אנשי ה"חדרי בריחה" מתחלקים לשני סוגים: אנשי חידות ואנשי אווירה.

עד היום הגדרתי את עצמי בדיוק באמצע - יודעת להעריך חידות טובות אבל אם אין אווירה אני ממש מתבאסת.

ביום חמישי האחרון נפל המטבע והוכרעה העדפתי בחדרי בריחה - אני מאנשי החידות! ומאוד אוהבת חדר בריחה שהחידות בו אינטליגנטיות, מקוריות ומעניינות.

איך זה קרה? שוחחתי עם אורי, הבעלים של חדר הבריחה "מכון X51" בגבעתיים, שהזמין אותי לשחק אצלו.

מתחם חדרי הבריחה של מכון X51 כולל שני חדרי בריחה (המכון והצוות הנבחר) והוא ממוקם בגבעתיים, באזור התעשייה כורזין, בסמוך לאלוף שדה ויציאה לת"א או כביש 4.

(כדאי לכם להמשיך לקרוא כי השגתי לכם הנחה מיוחדת בסוף הפוסט...)

חדר בריחה מומלץ במרכז מכון x51 הנחה לחדר בריחה play with lilach

חדר בריחה על חייזרים?! קרדיט לתמונה: לילך פינצ'בסקי סימיאן

חדרי בריחה מומלצים לזוגות play with lilach

מה הסיפור שמאחורי המשחק?

כמו שאתם בטח יודעים, אזור 51 הוא אזור אימון של חיל האוויר האמריקאי בנוואדה, שלפי תיאוריות קונספירציה יש במקום כלי טייס של חייזרים ועושים שם ניסויים בחייזרים... אם זה נכון, זה מלחיץ מאוד ;-)

מסתבר שנפתחה שלוחה נוסף לאיתור וטיהור חייזרים, ממש לא רחוק מהבית שלי, כאן בגבעתיים!

מכון מחקר לאיתור וטיהור חייזרים בגבעתיים חדר בריחה play with lilach

מכון מחקר לאיתור וטיהור חייזרים כאן בגבעתיים! קרדיט לתמונה: Pixabay.com

הגענו למכון X51 וקיבל אותנו ד"ר שטיין, מנהל המכון. ד"ר שטיין הדאיג אותנו מאוד ממצב החייזרים בישראל. הם מתחזים לבני אנוש שממש דומים לנו ובני האנוש נמצאים בסכנה.

אבל אל דאגה! המכון יודע לבדוק בקפידה מי הוא בן אנוש ומי הוא חייזר. ובמידה והוא מתגלה חייזר, יש להם את הכלים לטהר אותו...

ד"ר שטיין לגמרי הכניס אותנו לסיפור (במבט רציני, עם חלוק מדענים ובכפכפי אצבע) וכבר ממש רציתי לראות אם אני חיה בשקר ואולי אני בעצם חייזרית, ומי הוא בעלי היקר אוהד, חייזר או בן אנוש?

האווירה

נכון שההקדמה שלי דיברה על החידות (וממש כאן למטה תוכלו לקרוא על זה בהרחבה), חשוב לי להדגיש שחדר הבריחה מכון X51 לא חסר באווירה ובעיצוב. הכל תואם לסיפור שלנו - אנחנו במכון מדעי ונשלחנו לבדיקות האם אנחנו חייזרים או בני אנוש.

נכון, אין פה עיצוב של הר געש מתפרץ או אטליז מפחיד, כי בכל זאת אנחנו נמצאים בתוך מעבדת מחקר מתקדמת מאוד של המין האנושי. כל חדר הבריחה והחידות מעוצבות בהתאם לנושא וזה לגמרי מכניס לאווירה.

פס הקול של המשחק הוא אחד החלקים המהנים ביותר, כי אם הוא עשוי בצורה נכונה, הוא מכניס אותנו לאווירה הרלוונטית ועוזר לנו לשכוח מה קורה בחוץ. גם פה חדר בריחה מכון X51 בחר בפס קול מצויין.

ואולי כמעט החלק הכי חשוב באווירה - האופן שבו אנחנו מתקשרים עם המפעיל ראויה לציון מיוחד. חדר בריחה מכון x51 הוא אחד החדרים הכי מצחיקים ומהנים שנתקלתי בהם בקשר של התקשרות עם המפעיל. אני לא רוצה לגלות יותר מדי, אבל יש כאן רפרנסים למשחקים מעולמות תוכן אחרים, ובכל פעם שיצא לנו "לדבר" עם המפעיל, נקרעתי מצחוק.

אווירה של מכון לטיהור חייזרים במכון x51 חדר בריחה בגבעתיים play with lilach

אווירה לא חסר... קרדיט לתמונה: Pixabay.com

החידות

רק עכשיו אני מגיעה לחלק החשוב ביותר בעיני שלשמו בעצם התכנסנו - החידות.

למשחק יש 2 רמות קושי - רמה רגילה ורמה למתקדמים. המשחק ברמה מתקדמת מאוד, כך שיש למפעיל אפשרות לנטר את זמן המשחק שלנו ובמידת האפשר להוסיף חידות בונוס.

מה זה בעצם חידות של חדר בריחה? החידה היא להבין מה החידה. אם החידה הגיונית וברורה, כל אדם יכול עם טיפת תושייה ומחשבה לפתור אותה.

אני לא אגיד שהצלחנו לפתור את כל החידות בשניות והיה לנו קל מדי. אבל אני כן אספר שהחידות במשחק היו אינטליגנטיות מאוד, ברמה מאתגרת ועם זאת פתירה ולא קשה מדי.

ויש מקום של כבוד לספר על החידה האחרונה, שהצליחה להוציא מאיתנו פרץ יצירתיות שלא יבייש אף בן אנוש ;-)

וכל מי שלא אוהב למצוא מנעולים בחדר בריחה - מכון X51 מוקדש לכם באהבה :)

אנחנו שיחקנו ברמה הקשה ובסוף המשחק גילינו שקיבלנו 2 חידות בונוס נוספות.

חדר בריחה מכון x51 חייזרים בגבעתיים חדר בריחה מומלץ play with lilach

והנה אנחנו, חייזרים או לא? :-)

לסיכום - חדר בריחה מומלץ מאוד! היתה חוויה נהדרת! חדר שמשלב בתוכו חידות מעולות, אווירה מצחיקה וזורמת, והוא פשוט כיף גדול!

מתאים לחבר'ה מנוסים ולא מנוסים, למשפחות (אין פה משהו מפחיד), ל2 ועד 7 שחקנים.

הטבה לגולשי בלוג המשחקים של לילך

ובגלל שאני אוהבת לפרגן גם לקוראים שלי, השגתי לכם 10% הנחה על חדר הבריחה "מכון X51". ההטבה בתוקף עד 31.8.19. על מנת לממש את ההטבה יש להזמין מקום דרך אתר החברה כאן ולציין בשדה הערות שהגעתם דרך הבלוג של לילך.

ואל תשכחו לחזור ולספר לי איך היה (ואם אתם חייזרים או בני אנוש כמובן...).

בריחה נעימה,

לילך

Comments


bottom of page